ការប្រកួតវគ្គជម្រុះ Tiger Street Football Festival 2018 ប្រចាំមណ្ឌលរាជធានីភ្នំពេញ បានរកឃើញទាំង១២ក្រុមឡើងជុំផ្តាច់ព្រ័ត្រទូទាំងប្រទេសហើយ បន្ទាប់ពីប្រកួតដ៏ស្វិតស្វាញ និងជកចិត្តបំផុតរយៈពេល៣ថ្ងៃ។

មណ្ឌល​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​​ជាមណ្ឌលចុងក្រោយមាន​ក្រុម​ចូល​រួម​ច្រើន​ជាង​គេ​រហូត​ដល់​១១៦​ក្រុម​​ និង​ប្រើ​ពេល​ប្រកួត​៣​ថ្ងៃ​គិត​តាំង​ពី​ថ្ងៃ​ពុធ​ ទី​៧​ ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ​ទី​៩ ខែ​មីនា​នេះ​​នៅ​មុខ​សាល​មជ្ឈមណ្ឌល​កោះពេជ្រ​​ទើប​រក​បាន​​ក្រុម​១២​ឡើង​ជុំ​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រ។ អ្វី​ដែល​គួរ​ឲ្យ​ភ្ញាក់​ផ្អើល​នោះ​គឺ​ក្រុម​ការពារ​តំណែង​ជើង​ឯក​ទូទាំង​ប្រទេស​ឆ្នាំ​ចាស់​ Victory Youth FC បាន​ធ្លាក់​បាត់​ហើយ​ សូម្បី​​តែ​​ស្ថិត​ក្នុង​ចំណោម​១២​ក្រុម​ឡើង​​ជុំ​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រ​ទូទាំង​ប្រទេស​ក៏​គ្មាន​ផង។

គួរបញ្ជាក់ថា ក្រុមទាំង១២ប្រចាំរាជធានីភ្នំពេញមានលេខ១៖ Home Sport Original ទទួលបាន ១ ៥០០ដុល្លារអាមេរិក, លេខ២៖ Ov Mal FC ទទួលបាន១ ០០០ដុល្លារអាមេរិក, លេខ៣៖ Victory FC ទទួលបាន៥០០ដុល្លារអាមេរិក, លេខ៤៖ Down Town Sport Plus ទទួលបាន២០០ដុល្លារអាមេរិក,។ ចំនែកឯក្រុម អាណាចក្របៃតង, 3G FC, Daniel Generation, Vandasak FC (A) Down Town Sport, ឆន្ទៈកីឡា, Rolling FC, Down Town ទទួលបានកៅអីឡើងទៅប្រកួតវគ្គព្រ័ត្រថ្ងៃទី១០ និង ១១ ខែមីនា នេះ

ក្រុម​ទាំង​១២​ប្រចាំ​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​មាន

  • លេខ​១៖ Home Sport Original ទទួល​បាន​ ១ ៥០០ដុល្លារ​អាមេរិក
  • លេខ២៖ Ov Mal FC ទទួល​បាន​១ ០០០ដុល្លារ​អាមេរិក​
  • លេខ៣៖ Victory FC ទទួល​បាន​៥០០​ដុល្លារ​អាមេរិក
  • លេខ៤៖ Down Town Sport Plus ទទួល​បាន​២០០​ដុល្លារ​អាមេរិក
  • អាណាចក្រ​បៃតង​
  • 3G FC
  • Daniel Generation
  • Vandasak FC (A)
  • Down Town Sport
  • ឆន្ទៈ​កីឡា
  • Rolling FC
  • Down Town
photo of Home Sport Original
Home Sport Original

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​កំពង់ចាម

  • លេខ​១៖​ ​ Inter KPC
  • លេខ២៖​ សុវណ្ណភូមិ​ Hotel FC
  • លេខ​៣​៖​ Justic
  • លេខ​៤​៖​ Member Fox​
  • លេខ​៥៖​​ កុកស​
  • លេខ​៦៖​​ Family

ក្រុម​មក​ពី​បណ្តា​ខេត្ត​ផ្សេង​ៗ​ទៀត​ឡើង​ទៅ​មក​ជុំ​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រនៅ​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​​​ដែល​ចាប់​ផ្តើម​ប្រកួត​ថ្ងៃ​ទី​១០-១១ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០១៨​ដើម្បី​ក្រុម​ជើង​ឯក​ទូទាំង​ប្រទេស។

​photo of  Inter KPC
​ Inter KPC

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​កណ្តាល​

  • ​លេខ​១៖ គោ​សមុទ្រ
  • ​លេខ​២៖ ដើម​មាន
  • ​​លេខ​៣៖​ យុវជន​ថ្មី​
photo of គោ​សមុទ្រ
គោ​សមុទ្រ

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​សៀមរាប​

  • លេខ​១៖ Next Step FC
  • លេខ​២៖ សៀមរាប FC
  • លេខ​៣៖ Old Boys FC A
  • លេខ​៤៖ Damrey FC
  • លេខ​៥៖ Garuda FC A
  • លេខ​៦៖ យុវជន​គីរីដង​រែក​ A
  • លេខ​៧៖ យុវជន​គីរីដង​រែក B
  • លេខ​៨៖ Samrong United
  • លេខ​៩៖ សៀមរាប FC B
  • លេខ​១០៖ Freedem FC
  • លេខ​១១៖ អាជ្ញាធរ Apsara FC A​
photo of Next Step FC
Next Step FC

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​បាត់ដំបង​

  • លេខ​១៖ PCO
  • លេខ​២៖ FC Crown A
  • ​លេខ​៣៖ យុវជន​ទួល​តាឯក​ B
  • ​លេខ​៤៖ Forest FC
  • ​លេខ​៥៖ Norea Team
  • ​លេខ​៦៖ Fox Zone FC
photo of PCO
PCO
 ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​​ក្រុង​ប៉ោយ​ប៉ែត​

  • លេខ​១៖ Family FC A
  • លេខ​២៖ Poipet Empier FC
  • លេខ​៣៖ Family FC B
  • លេខ៤​៖ Samrong FC
photo of Family FC A
Family FC A

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​

  • លេខ១៖​ ABA (A)
  • លេខ២៖​ Vitou MK
  • ​លេខ៣​៖ Black Lion​
  • ​លេខ៤​៖ រដ្ឋបាល​ភ្នំ​ស្រួច​
photo of ABA (A)
ABA (A)

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​ព្រះ​សីហនុ​

  • លេខ​១៖ Hurricane A
  • លេខ​២៖ ស្នងការ​ដ្ឋាន​នគរ​បាល​ខេត្ត​ព្រះ​សីហនុ A
  • ​លេខ​៣៖ Nazora Sport Club
  • លេខ​៤៖ ​យុវជន​កំពង់​ផែ A
  • ​លេខ​៥៖ Sihanouk ville
  • ​លេខ​៦៖ យុវជន​កំពង់ផែ B
Hurricane A
Hurricane A